Referencje

Gabriela Jaskuła. Jestem aktorką, pracuję w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, z wieloletnim doświadczeniem w pracy na scenie, pracy głosem, pracy z ludźmi. Na rynek lektorski wchodzę dopiero od paru miesięcy i tym bardziej cieszę się, że mogłam na swojej drodze trafić na Darka. Jest on profesjonalistą, który po prostu zna się na rzeczy. Ma niesamowite wyczucie, słyszy niuanse, bagatelizowane często przez realizatorów.

Nagrywamy razem audiobooki i wciąż jestem pod wrażeniem jego pracy. Z pełnym przekonaniem i zaufaniem wejdę w kolejne projekty we współpracy z Dariuszem. Ponieważ jego nazwisko oznacza niezawodną robotę na najwyższym poziomie, na czas i w pełnym oddaniu. Dzięki jego sugestiom sprawnie wyposażyłam i przygotowałam sprzęt do nagrywania w studiu domowym- dźwięk bez zarzutów.

Za każdym razem wiem, że mogę liczyć na jego niezawodną i skuteczną pomoc. Dariusz jest też świetnym lektorem- ma niezwykłą barwę i wyjątkowy temperament, dzięki jego wskazówkom sama udoskonalam mój warsztat. Jestem wdzięczna, że mogę wchodzić w świat lektorski współpracując z Dariuszem Marchewką.


Już od jakiegoś czasu współpracuję z Darkiem przy produkcji nagrań audio i zawsze jestem zadowolony. Dźwięk jest zawsze soczysty, efekty zawsze świetne, a muzyka doskonale dobrana do danego nagrania. Jakość dźwięku jest zawsze na najwyższym poziomie.

Jeśli ja jestem zleceniodawcą to Darek zawsze szybko i konkretnie zrobi mastering nagrania, doda efekty i muzykę. Nie ma znaczenia czy to reklama, czy spot informacyjny, czy podcast. Szybko negocjujemy stawkę i realizujemy zlecenie. Jeśli Darek jest zleceniodawcą, to zlecenia są szybkie, dobrze płatne i co ważne płatne praktycznie od razu.

Należy zwrócić uwagę, że Darek jest też świetnym fachowcem od sprzętu studyjnego. Ma szeroką i dogłębną wiedzę na temat mikrofonów, interfejsów oraz wszelkiego sprzętu studyjnego. Darek trzyma wysoki poziom, tak więc przy miernej jakości nagraniach nie będzie chciał brać udziału.

Z całego serca polecam współpracę z Darkiem i życzę mu wielu owocnych zleceń.

Wojciech Masiak


Jesteśmy zadowoleni z usług Multilektor.pl. Bardzo dobra współpraca – dobry kontakt, szybka wycena, przystępna cena oraz doskonała jakość. Z pewnością wrócimy w przypadku kolejnych projektów z potrzebą wykorzystania lektora. Polecamy!

Firma JAWI


Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gotowy materiał dostałem już po około godzinie od momentu pierwszego kontaktu. Bardzo profesjonalne brzmienie. Lektor bardzo dobrze podkreśla charakter reklamy. Bardzo dobra umiejętność intonacji poszczególnych części tekstu. Niska cena. Całość realizacji oceniam na 10/10.

Remus Foto Video Mateusz Remus


Nazywam się Tomasz Bielawiec jestem aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie ze stażem zawodowym 27lat. Jestem również lektorem zawodowo czynnym z podobnym stażem. W swojej karierze miałem przyjemność poznać wielu realizatorów dźwięku (czasem wątpliwą). Ale nie o mnie to rzecz.

Aktualnie po prawie rocznej można powiedzieć znajomości pierwsze skojarzenie jakie mi przychodzi na myśl związane z Darkiem to moneta, dajmy na to złotówka, lub 1 funt angielski, bo ma avers i rewers, oraz szorstkie brzegi.

Na początku może avers.

Dariusza poznawałem można powiedzieć dwuetapowo. Najpierw z relacji innych osób i lektury Jego wpisów na grupach poświęconych tematyce lektorskiej i porad sprzętowych z dźwiękiem związanych. Jego postać poza magiczną formułką (czytał Tomasz Bielawiec montaż i realizacja Dariusz Marchewka), którą wypowiadałem po ukończeniu czytania książki, poznawałem z wpisów wyżej wymienionych grup tematycznych. Jawił mi się jako postać szorstka, obcesowa niekiedy, oraz pewna siebie, która nie idzie na kompromisy. Zacząłem wnikliwie czytać i wsłuchiwać się (bowiem najczęściej były to nagrania osób proszących o ocenę własnych umiejętności pracy z głosem, przepraszam były to próby pochwalenia się, że ktoś został lektorem i to od razu jakim doskonałym skoro nagrał “coś”). Tak, nie nie były to najmilsze słowa, ale za każdym razem przyznawałem Dariuszowi rację. Szczery i surowy, aż do bólu, ale tylko takie słowa spowodują, że mądry człowiek pochyli się na sobą i swoją pracą i wyciągnie wnioski na przyszłość, aby doskonalić swój warsztat.

Rewers

Miałem problem z wysterowaniem sprzętu mojego studia do nagrań. Podczas krótkiej porady telefonicznej ustawiłem aparaturę tak, że znajomy właściciel studia nagrań zapytał, czy zmieniłem sprzęt, bo brzmię jakbym zrobił nagranie w profesjonalnym studio. Uwagi, które otrzymałem od Dariusza co do nagrań zawsze dowodziły tego, że jest w stanie usłyszeć dosłownie wszystko i ma rację zawsze. To nie podlega dyskusji przynajmniej w mojej ocenie.
Reasumując, tak polecam Dariusza Marchewkę jako producenta i realizatora dźwięku, oraz świetnie brzmiącego lektora.


Nazywam się Edwin Tarka. Jestem prezenterem radiowym, związanym z kutnowskim radiem Q. W czasie wolnym, udzielam się również jako klawiszowiec i wokalista. Współpracowałem z lubelską blues-rockową kapelą Shapeshifter, a obecnie tworzę wraz z kolegą ze Zduńskiej Woli, eurodance’owy projekt Ambrozja.

Z Dariuszem współpracuję od ponad roku, zarówno w zakresie nagrań lektorskich, jak i miksu muzyki. Z całą pewnością przyznaję, że zarówno usługi lektorskie, jak i kwestie związane z cyfrową obróbką dźwięku, są przez Darka traktowane z namaszczeniem i pełnym profesjonalizmem. Z nagrywanych przez niego spotów usatysfakcjonowana jest rozgłośnia, w której pracuję, a prywatnie jestem wielce zadowolony z wykonanych przez Darka miksów utworów.

Jest to fachowo wykonana praca, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania DAW i plug-inów renomowanych marek, dostarczona w terminie i za rozsądną cenę. Może i z Darka trochę Typ Niepokorny. Przywiązuje dużą uwagę do detali i otwarcie, czasem bardzo dobitnie uświadamia klientowi niedoskonałości w przesłanym do miksu materiale. Jednak w tym przypadku to cecha in plus.

Dariusz jest osobą słowną i profesjonalną, a wykonane przez niego spoty reklamowe, filmy instruktażowe, czy zmiksowane utwory, po prostu Brzmią przez duże B.